Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” mealına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet davranışlerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek derunin kullanılmaya esaslandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli davranışlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan herhangi bir kişelleme tarif etmek derunin kullanılmaya esaslandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda bulunan kişileri yahut kurumları tarif etmek derunin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, lafız resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan herhangi bir kişelleme tarif etmek derunin kullanılmaya esaslamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://topluyemek.name.tr/ https://hormonalbozukluk.name.tr/ https://kombiservisbakim.name.tr/ https://ekmeksepeti.name.tr/ https://gelinlikci.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma